Шарлотта Бьонінг (Charlotte Böhning) та Мері Лемпрес (Mary Lempres), аспірантки Інституту Пратта, розробили колекцію вугільних фільтрів для води, виготовлених з відходів власних кухонь. Колекція Strøm виглядає як палички, які можна додавати в чашки, плашку або графин, уточнює платформа TRUBA.ua.
Традиційні фільтри для води складаються з активованого вугілля в пластикових картриджах. Обидва компоненти зазвичай отримують із невідновлюваного вугілля та нафти. А аспірантки розробили новий матеріал: біовугілля в поєднанні з природними смолами для надання форми. Отриманий композит діє як фільтр і не потребує ємності для зберігання.
Його отримують шляхом спалювання бананової шкірки, овечих кісток та інших харчових відходів зі своїх кухонь, місцевих ферм і ресторанів у спеціальній безкисневій печі. Піроліз не дозволяє вуглецю в біомасі утворювати вуглекислий газ під час згоряння. Замість цього він перетворюється на пористе, сильно поглинаюче біовугілля. Його змішують з бджолиним прополісом і деревними смолами, щоби утворити матеріал, який можна формувати вручну або лити під тиском.
За словами розробниць, фільтрувальні палички можна просто викинути. У ґрунті вони розкладаються приблизно за місяць.
Проєкт Støm отримав грант Material Lab, який щорічно присуджується Лабораторією матеріалів школи дизайну Інституту Пратта проєктам, які надають відходам нове призначення.