У Києві почали розробку схеми теплопостачання до 2030 року
Галина Коноваленко 20 листопада 2019 р. о 10:30
У Києві створили робочу групу, яка займатиметься розробкою енергетичної стратегії міста до 2030 року. Стратегія передбачає підвищення енергоефективності та екологічності мережі теплопостачання.
Розробник схеми теплопостачання обраний на конкурсній основі, до розробки залучені компанії і фахівці із США та Німеччини.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, минулого року місто повернуло собі майно, що майже 17 років перебувало в користуванні комерційної компанії «Київенерго» — ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, Сміттєспалювальний завод «Енергія», 2,7 тисячі км тепломереж, 4 станції теплопостачання, 183 котельні, 2946 теплових пунктів, 19 насосних станцій. «Ми провели повноцінний опалювальний сезон, детально вивчили технічний і фінансовий стан комплексу. Це дало нам фактичні дані для роботи над новою енергетичною стратегією та схемою теплопостачання, що стануть дорожною картою для модернізації систем генерації та транспортування тепла, їх оптимізації з урахуванням найсучасніших стандартів. Ключовими принципами стратегії стануть енергоефективність, екологічна безпека, підвищення якості послуг для киян», — повідомив Петро Пантелеєв.
Замовником розробки є Департамент житлово-комунальної інфраструктури. До розробки стратегії залучені наукові установи ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», Інститут промислової екології, ТОВ «АТОН інжиніринг». Проект USAID з енергетичної безпеки в Україні надаватиме технічну підтримку, запрошені до співпраці представники проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України».
Читайте також: Мінрегіон підготував Методику розроблення схем теплопостачання населених пунктів
Наприкінці 2018 року Київ підписав Меморандум з ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо міжнародного співробітництва у сфері модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці.