На кінець вересня на придбання негазових котлів видано вже понад 9000 кредитів за державною програмою енергоефективності. За підрахунками Держенергоефективності, така кількість кредитів охоплює в середньому 27 тис. громадян.
Загалом за держпрограмою видано майже 35 тис. кредитів на загальну суму 600 млн грн, 44,2 млн грн з яких становлять державні кошти, а решта — приватні. За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, без залучення приватних коштів програма з енергоефективності не мала б таких результатів.
Сьогодні на погодженні у Секретаріаті Кабміну знаходиться проект типового енергосервісного договору, затверджений усіма центральними органами виконавчої влади. За словами Голови Агентства, після доопрацювання та прийняття цього документу вже навесні в Україні запрацює повноцінний ринок енергосервісних договорів.
За інформацією Агентства, 80% житла країни потребує повної термосанації, що коштуватиме приблизно 35 млрд євро.
Обласні, районні та міські органи виконавчої влади розробляють та запроваджують програми співфінансування заходів з енергоефективності з місцевих бюджетів. Лідером у цьому напрямку є Львівщина, яка залучає до програми 70 млн грн на рік, завдячуючи компенсації частини відсотків за «теплими» кредитами з бюджету області.
Нагадаємо, що розроблено закон, який має зацікавити інвесторів вкладати кошти у сектор постачання теплової енергії до бюджетних установ.