Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку відновлювальної, зокрема, геотермальної енергетики було підписано між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України і Національною енергетичною адміністрацією Ісландії (Orkustofnun), повідомляє
За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, Україні важливо розвивати сферу геотермальної енергетики, переймаючи досвід таких країн, як Ісландія, де опалення понад 90% житла здійснюється за рахунок геотермальної енергії.
У рамках Меморандуму Україна та Ісландія будуть обмінюватися інформацією щодо нових розробок у сфері геотермальної енергетики, а також відповідними статистичними даними. Передбачено реалізацію спільних проектів з розвитку геотермальної енегретики в Україні, розробка механізмів їх фінансування, вдосконалення законодавчої бази.
Сергій Савчук наголосив, що потенціал цього виду «зеленої» енергії в Україні на рік становить у еквіваленті приблизно 90 млрд кВт год/рік, що заощадить 10 млрд м3 природного газу.
Інститут відновлюваної енергетики НАН України наводить такі дані щодо
У світовій практиці геотермальна енергія використовується для опалення, а також забезпечення водопостачання і кондиціювання повітря різноманітних типів будівель та споруд.
Нагадаємо, що у лютому було введено в експлуатацію першу в Україні гірську вітроелектростанцію.